Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

30 Temmuz 2012 Pazartesi

KUCAK DOLUSU GÜLÜMSE :)

Uzunca bir aradan sonra MERHABA ;

Merhaba diyebilmek , gülümseyebilmek , tebessüm etmek , mimiklerinizin bile hafiften oynaması  yahut bir günaydınla güne başlamak  , iyi akşamlar , iyi geceler  diyebilmek  bazılarımız için ne kadar zor. Sanki imkansızı istiyormuş , bekliyormuşuz gibi..

Oysa bir günaydın , bir merhaba değil midir insanları birbirlerine yakınlaştıran tanışmaya sohbet etmeye vesile kılan..

Bir sürü güzel inanı tanımaya imkan sağlayan küçücük bir kelime; dilimize yük , kalbimize sıkıntı , sırtımıza kambur mu ?

Söylesek elden dilden gözden mi oluruz ? Söylesek eksilir miyiz ? Sıcacık bir gülümsesek karşımızdaki insana,  hiç tanımasak dahi geri çevrildiğini gördünüz mü ? Ya da duyanınız var mı ? Kim var ki bir tebessüm karşısında katılığını eritmemiş olsun?

Yazdığınızda , hatta okuduğunuzda ve yahut söylendiğinde 'GÜLÜMSE ' hem kulağa hem göze  dile en önemlisi KALBE hitap etmiyor mu ?

(Yakın zamanlarda tanıştığım daha önce hiç görmemiş karşılaşmamış dahi olsak ta artık karşılaştığımızda gözlerimizin içi gülerek  günaydın ve yahut merhaba dediğim güzel insana ve hatta henüz adını dahi bilmediğim o tatlı insana selam olsun ..) Henüz hiçbirimiz taşa dönüşmedik!! 
Yüreğimizin bir kısmı ufacık ta olsa o sevgiyle atıyor..
Ve hiç bir zaman gülmek için geç değil..
Ve böyle anlarda zamanın durduğu rivayet edilir ki insanlar birbirleriyle daha çabuk tanıyıp kaynaşsınlar!! :)
Zamanın böyle güzel anlarda durması dileği ile ...

SEVGİLERİMLE ..
Hiç yorum yok: